Õhk-õhk soojuspumba omadused

Mis tahes soojuspump kuulub alternatiivenergia valdkonna seadmete hulka. See kannab üle tänaval õhumasside soojusenergiat ümbritsevast keskkonnast ruumidesse, et sellega elamu- ja mitteeluruume soojendada. Samal ajal ei kasutata põlevaid kütuseid.

Väliselt on õhk-õhk soojuspump sarnane inverteri konditsioneeriga, välise ja siseseadmega split-süsteemiga. Ja vastavalt tööpõhimõttele töötab see pigem nagu külmkapp, ainult see toimib "vastupidiselt". Kuid erinevalt mõlemast on see soojuspump võimeline majas nii õhumassi jahutama kui ka kütma.

Õhukonvektsioonküte on populaarne ruumi kütmise kiiruse ja kõrge termilise efektiivsuse tõttu. Ainus selle meetodi populaarsust piirav puudus on elektri kõrge hind. Õhk-õhk soojuspump kõrvaldas selle puuduse täielikult. Tarbija saab hinnata õhk-õhk soojuspumba efektiivsust, mis vähendab energiakulusid 3-5 korda.

Kuidas töötab õhk-õhksoojuspump

Soojuspumba üldine tööpõhimõte on paljuski sarnane konditsioneeriss kasutatavale režiimile "ruumi kütmine", ainsa erinevusega. Soojuspump on mõeldud kütmiseks ja konditsioneer ruumide jahutamiseks. Töö ajal kasutatakse madala potentsiaaliga õhuenergiat. Seetõttu on elektritarbimine vähendab rohkem kui 3 korda.

õhksoojuspumbad, õhk- õhksoojuspumbad, õhk- vesi soojuspumbad

Õhk-õhk soojuspumba tööpõhimõte on järgmine, tehnilistesse üksikasjadesse laskumata:

  • Isegi negatiivse temperatuuri korral hoiab õhk teatud koguses soojusenergiat. See juhtub seni, kuni temperatuuri näidud saavutavad absoluutse nulli. Enamik soojuspumpade mudeleid on võimelised soojust ammutama, isegi kui temperatuur jõuab -15 °C-ni. Mitmetel tuntutel tootjatel onsüsteemid, mis jäävad toimima temperatuuril -25 °C ja isegi -32 °C.
  • Madala potentsiaaliga soojuse sissevõtmine on tingitud soojuspumba siseringis ringleva freooni aurustumisest. Selleks kasutatakse aurustit - seadet, milles luuakse optimaalsed tingimused külmutusagensi muundamiseks vedelast gaasiliseks. Samal ajal, vastavalt füüsikaseadustele, suur hulk soojust neeldub.
  • Järgmine õhk-õhk küttesüsteemis asuv seade on kompressor. Siit antakse gaasilises olekus külmutusagensi. Kambris tõuseb rõhk, mis põhjustab freooni järsu ja märkimisväärse kuumenemise. Düüsi kaudu süstitakse jahutusagensi kondensaatorisse. Soojuspumba kompressor on spiraalse kujuga, et hõlbustada madalatel temperatuuridel käivitamist.
  • Toas asuvas siseruumi seadmes on kondensaator, mis toimib samaaegselt soojusvahetina. Gaasiline kuumutatud freoon kondenseerub sihipäraselt mooduli seintel, andes samal ajal välja soojusenergiat. Soojuspump jaotab saadud soojuse nagu split-süsteemiga konditsioneerid.
  • Soojendatud õhu jaotamine kanalites on lubatud. See lahendus on eriti praktiline suurte korterelamute, ladude ja tööstuspindade kütmisel.

Õhk-õhk soojuspumba tööpõhimõte ja selle efektiivsus on otseselt seotud ümbritseva keskkonna temperatuuriga. Mida külmem on "väljaspool akent", seda väiksem on pumba jõudlus. Õhk-õhk soojuspumba töö temperatuuril miinus -25 °C (enamikus mudelites) peatub täielikult. Soojuse puudumise kompenseerimiseks paigaldatakse varukatel. Optimaalne on ka elektrilise kütteelemendi samaaegne kasutamine.

Õhk-õhk soojuspumbad koosnevad kahest välis- ja siseseadmest. Konstruktsioon sarnaneb split-süsteemiga ja on paigaldatud sarnaselt. Siseseade on seinale või lakke paigaldatud. Tavaliselt seadmed konfigureeritakse kaugjuhtimispuldi abil.

Põhjapoolsete piirkondade jaoks on õhksoojuspumpa kasutav küttesüsteem ebaefektiivne, parem on valida geotermilised seadmed.

Õhksoojuspumbad, õhk- õhksoojuspumbad, õhksoojuspump, õhksoojuspump hind

Mis vahe on õhk-õhk soojuspumbal ja konditsioneeril

õhk-õhk soojuspump töötab nagu konditsioneer, kuid sellel on olulised erinevused konstruktsioonis ja jõudluses. Ehkki on olemas pealiskaudseid sarnasusi, on tegelikult erinevused, kui pöörate tähelepanu tehnilistele omadustele, märkimisväärsed:

  • Ökonoomsus - isegi inverteriga konditsioneerid tarbivad töö ajal rohkem elektrit kui õhk-õhk soojuspump. Kütterežiimile üleminekul kasvavad elektrikulud veelgi.
  • Soojuspumba jaoks määratakse energiatõhususe tegur vastavalt COP-le (soojuspumba soojustegur). Õhk-õhk soojuspumpade keskmised näitajad on 3-5. Elektrikulud on sel juhul 1 kW iga 3-5 kW saadud soojuse kohta.
  • Jõudlus - õhk-õhk soojuspump maja kütmiseks, töötab ruumi kütmiseks võimalikult tõhusalt. Mõned mudelid on võimelised õhku jahutama. Ruumi konditsioneerimise ajal on energiatõhusus tavapärastest kliimaseadmetest oluliselt madalam.
  • Kasutusala - konditsioneere kasutatakse ruumi ventilatsiooniks ja täiendavaks soojendamiseks tingimusel, et ümbritseva õhu temperatuur ei ole väiksem kui + 5 °С. Õhk-õhk soojuspumpasid kasutatakse keskmistel laiuskraadidel aastaringselt peamise kütteallikana. Teatud modifikatsioonide abil saab neid kasutada ruumide jahutamiseks.

Ülemaailmne õhk-õhk soojuspumpade kasutamise kogemus on veenvalt tõestanud, et taastuvate energiaallikate kasutamine pole mitte ainult võimalik, vaid ka majanduslikult tasuv, hoolimata esmaste investeeringute vajadusest. Õhk-õhk-soojuspumpade kasutamise väljavaated on üsna optimistlikud. Hiljuti teatasid mitmed suured tootjad moodulite väljatöötamisest, mis on võimelised töötama temperatuuril kuni -32 °C. Rõhku pannakse pidevalt toodete maksumuse vähendamisele, et muuta need keskklassi tarbijatele kättesaadavaks, ja jõudlus paraneb (tänapäevaste mudelite keskmine COP on 5–8 ühikut).

Õhksoojuspumbad

Otsite endale koju või kontorisse õhksoojuspumpa, kuid ei tea millist valida? Lugege lähemalt teemal õhksoojuspumbad.

Konditsioneerid

Soovite soetada konditsioneeri ehk kliimaseadme koju või kontorisse? Vaadake, millised on populaarseimad konditsioneeriseadmed.

Õhksoojuspumbad

Otsite õhk-õhk soojuspumpa soodsa hinnaga? Vaadake pakkumist kliimakaubamaja.ee koduleheküljelt, kus on lai valik õhk-õhk soojuspumpasid.

Maasoojuspumbad

Vaadake, millised on kõige populaarsemad maasoojuspumbad Eestis.

Konditsioneerid

Otsite oma koju või kontorisse konditsioneeri ehk kliimaseadet? Vaadake, millised on parimad konditsioneerid e-poest.

Õhk-õhksoojuspumbad


Kui te ei leidnud piisavalt informatsiooni õhksoojuspumpadest või vajate abi õhksoojuspumba valimisel, võtke meiega ühendust!